Цотил или Чотил — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Цотил
Цотил во рамките на Егејска Македонија
Цотил
Местоположба на Цотил во Егејска Македонија
Цотил на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 1402050101
Цотил на Ризницата

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди