Спортска сала Градски Парк

Спортската сала Градски Парк е затворен спортски објект кој се наоѓа во Скопје, Македонија. Салата има сместивост од околу 1,400 седишта.

Спортска сала
Градски Парк
Место Скопје, Македонија
Отворен 1970
Сопственик Општина Центар
Архитект Трајко Димитров
Живко Гелевски[1]
Игра КК Работнички
Гледачи 1,400

Во салата се одржуваат кошаркарски и одбојкарски натпревари.

Поважни настани одржани во салатаУреди

НаводиУреди

  1. „Трајко Димитров 1930“. marh.mk. 25 јули 2015. Посетено на 2 јули 2017.

Надворешни врскиУреди