Припор (Скопје)

населба во Скопје

Припор — населба во состав на Општина Кисела Вода во Скопје.

Цркви

уреди

Наводи

уреди
  1. „Жителите на Припор ќе добијат црква „Свети Јован". Утрински Весник. Посетено на 2011-10-10. На |first= му недостасува |last= (help)CS1-одржување: бројчени имиња: список на автори (link)

Поврзано

уреди