Тинеџерски Кампмакедонска телевизиска серија во режија на Марко Ѓоковиќ, во продукција на МТВ. Во серијата се појавуваат децата од Дајте музика.

Тинеџерски Камп
Напишана одЦаци Паковска
Режирана одМарко Ѓоковиќ
УлогиМиха Гигов
Анастасија Џабирски
Филип Поповски
Кристина Мукаетова
Марин Стојановски
Филип Ивковски
Дарија Врачевиќ
Петар Мирчевски
Ивица Димитријевиќ
Оливер Митковски
Ангела Димитрова
Драгана Левенска
Бранко Бенинов
Кица Ивковска-Велјановска
Музика наИгор Џамбазов
Земја на потеклоМакедонија Македонија
Првичен јазикмакедонски
Бр. на сезони2
Бр. на епизоди20
Производство
Продуцент(и)Цаци Паковска
МестоположбаКрушево
Времетраење40 мин
Прикажување
Првична мрежаМРТ1
Првично прикажување15 октомври 2022 - 14 јануари 2024

Улоги уреди

Глумец Улога
Миха Гигов Миха
Анастасија Џабирски Наташа
Филип Поповски Филип
Кристина Мулаетова Кики
Филип Ивковски Боно
Марија Јанчевска Сандра
Далиа Стоименова Јана
Дарија Врачевиќ Дарија
Марин Стојановски Милош
Калина Колчовска Јована
Петар Мирчевски Ставре
Ивица Димитријевиќ Наставник Миланчо
Оливер Митковски Златко
Драгана Левенска Мери
Бранко Бенинов Миле
Кица Ивковска-Велјановска Готвачката Лиле
Кристијан Ѓоргиев Никола
Ангела Димитрова Маја
Тони Михајловски Наставник Јован
Милан Калиниќ Наставник Аца
Сара Климоска Наставничка Елена
Тамара Ристоска Готвачката Мими
Најдо Тодески Овчарот Јоцо
Благица Трпковска Мајката на Миха
Предраг Павловски Таткото на Сандра
Тања Кочовска Мајката на Сандра
Дамјан Мишов Комбе
Коста Дабиќ Марко
Петар Маниќ Павле
Стефан Ристевски Андреј
Лука Митевски Петар
Надица Петрова Надица
Зоран Иваноски Таткото на Јана
Камка Тоциновски Мајката на Јана
Ердоан Максут Доктор
Александар Шехтански Гостин од публиката
Мелита Софрониоска Помошничка во кујна

Награди уреди

Надворешни врски уреди