Бранко Бенинов

Бранко Бенинов (Струмица, 9 септември 1958) — македонски театарски и филмски глумец.

Бранко Бенинов
Бранко Бенинов3.jpg
Роден 9 септември 1958
Струмица, СФРЈ
Националност Македонец
Познат по улогата во:
Сенки
До балчак
Прашина
Занимање глумец
Деца Анкица Бенинова

Надворешни врскиУреди