Извор (Гуменџиско)

село во Гуменџиско, Егејска Македонија
За други значења на поимот Извор, видете на појаснителната страница
Извор
Извор во рамките на Грција
Извор
Извор (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)
Општина Αξιούπολη, Аксиуполи
Надморска височина 158м
Географска широчина 41.0889
Географска должина 22.4922


Извор — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди