Ѓуреџик

село во Драмско, Егејска Македонија


Ѓуреџик или Ружденедрамско село во Егејска Македонија, Република Грција.

Ѓуреџик
Ѓуреџик во рамките на Егејска Македонија
Ѓуреџик
Местоположба на Ѓуреџик во Егејска Македонија
Ѓуреџик на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 0203000501

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди