Лагор

Напуштена населба на Грција, Западна Македония
Лагор
Лагор во рамките на Грција
Лагор
Лагор (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)
Област Околија Костур


Лагор е село во Егејска Македонија, Република Грција, Околија Костур (Νομός Καστοριάς).

Географија и местоположба Уреди

Историја Уреди

Стопанство Уреди

Демографија Уреди

Општествени установи Уреди

Културни и природни знаменитости Уреди

Редовни настани Уреди

Личности Уреди

Култура и спорт Уреди

Иселеништво Уреди

Надворешни врски Уреди