Кесендре е село во Општина Кавадарци.


Кесендре
Кесендре is located in Македонија
Кесендре
Местоположба на Кесендре во Македонија
Општина Општина Кавадарци
Кесендре на општинската карта
Кесендре во Општина Кавадарци.svg

Атарот на Кесендре во рамките на општината


Географиja и местоположбаУреди

ИсториjaУреди

ЕкономијаУреди

ДемографијаУреди

Општествени институцииУреди

Администрација и политикаУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди