Бела Црква (Костурско)

(Пренасочено од Бела Црква (Населичко))


Бела Црква
Бела Црква is located in Грција
Бела Црква
Бела Црква (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Бела Црква — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди

НаводиУреди