Ашклар
Ашклар is located in Грција
Ашклар
Ашклар (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)
Општина Еуропос
Надморска височина 125


Ашклар е село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географиja и местоположбаУреди

ИсториjaУреди

ЕкономијаУреди

ДемографијаУреди

Општествени институцииУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди