Рупел

поранешно село во Валовишко, Егејска Македонија
Рупел
Рупел is located in Грција
Рупел
Рупел (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Рупел е село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географиja и местоположбаУреди

ИсториjaУреди

ЕкономијаУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

ПоврзаноУреди

Надворешни врскиУреди