Дервент
Дервент is located in Грција
Дервент
Дервент (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)
Област Сер


Дервент е село во Серско, Егејска Македонија, денес во Грција.

Географиja и местоположбаУреди

ИсториjaУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди