Отвори го главното мени
Писодер
Писодер is located in Грција
Писодер
Писодер (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)
Панорама на селото Писодери. 1909. Фотографирано од браќата Манаки (оштетена плоча)

Писодер е леринско село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географиja и местоположбаУреди

ИсториjaУреди

ЕкономијаУреди

ДемографијаУреди

Општествени институцииУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди