Крналово е село во Општина Петрич.


Крналово
Карта
Општина: Општина Петрич
Население: -
Поштенски број: -
Повикувачки број: -
Надморска височина: -
Географска широчина: -
Географска должина: -
Веб страница: Нема


Географиja и местоположбаУреди

ИсториjaУреди

ЕкономијаУреди

ДемографијаУреди

Општествени институцииУреди

  • Основно училиште "Браќа Миладинови"
  • Читалиште "Гоце Делчев"

Администрација и политикаУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

  • Храм "Свети Атанасиј Александриски"

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди