Мандраџик
Мандраџик is located in Грција
Мандраџик
Мандраџик (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)
Овласт Околија Сер


Мандраџик е село во Егејска Македонија, Република Грција, Околија Сер.

Географиja и местоположбаУреди

ИсториjaУреди

ЕкономијаУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди