Турханлисолунско село во Егејска Македонија, Република Грција.

Турханли
Турханли во рамките на Егејска Македонија
Турханли
Местоположба на Турханли во Егејска Македонија
Турханли на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 0706020102

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди