Западносибирска Низина: Разлика помеѓу преработките

Создадена страница со: Податотека:Siberian plain.jpg|мини|десно|300п|Поглед на Западносибирската Низина од [[Трансс...
(Создадена страница со: Податотека:Siberian plain.jpg|мини|десно|300п|Поглед на Западносибирската Низина од [[Трансс...)
(нема разлика)