Отвори го главното мени

Кочан е село во Општина Сатовча.


Кочан
Карта
Karta Kochan.png
Општина: Општина Сатовча
Население: 3076
Поштенски број: 2955
Повикувачки број: 07545
Надморска височина: 961
Географска широчина: 41° 35'
Географска должина: 24° 2'
Веб страница: Нема


Географиja и местоположбаУреди

ИсториjaУреди

ЕкономијаУреди

ДемографијаУреди

Општествени институцииУреди

Администрација и политикаУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди