Голема Маала
Голема Маала во рамките на Грција
Голема Маала
Голема Маала (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)
Округ Сер


Голема Маала или Бејук Махале — село во Серско, Егејска Македонија.

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Администрација и политика уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Литература уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди