Време на летала (филм)

„Време на летала“ — македонски телевизиски филм од 1982 година. Го режирал Иван Митевски, а сценариото го напишал Русомир Богдановски.[1]

„Време на летала“
РежисерИван Митевски
СценаристРусомир Богдановски
Главни улогиСилвија Стојановска
Јорданчо Чевревски
Киро Ќортошев
Ацо Стефановски
Жанрдрама
ДистрибутерТелевизија Скопје
Премиера1982
Времетраење73 минути
ЗемјаМакедонија Македонија
Јазикмакедонски

Улоги уреди

Глумец Улога
Силвија Стојановска
Јорданчо Чевревски
Киро Ќортошев
Ацо Стефановски
Предраг Дишљенковиќ
Игор Џамбазов
Фирдаус Неби
Душко Јовановиќ
Сабина Ајрула
Таска Балабанова
Вера Вучкова
Ева Аманатиду
Лидија Велкова
Светолик Никачевиќ
Ѓорѓи Тодоровски
Панче Камџик
Шенка Колозова

Останати улоги  ▼

Наводи уреди

Надворешни врски уреди