Добре дојдовте!

Здраво, FilipVtori, и добре дојдовте на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, погледајте ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата разговорна страница, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојдовте! --Brest-bot (разговор) 04:17, 26 декември 2011 (CET)Одговори[одговори]

Наградени сте! уреди

  Уредничка награда
Секоја чест за уредувањата во последно време. Продолжете така и понатаму.:) Kiril Simeonovski (разговор) 20:44, 13 јануари 2012 (CET)Одговори[одговори]

Мигдонија уреди

Мигдонија е дел само од Македонија. Оваа област како дел од Тракија се сретнува кај Страбон меѓуто има географско значење, нема етничко значење, во смисла дека живеееле Тракијци, поправи на страната Мигдонија... поздрав--Јоханес Климакус (разговор) 20:48, 8 февруари 2012 (CET)Одговори[одговори]

Покана за Вики средба уреди

На 2 март 2012 година (петок), со почеток во 20.00 часот, во кафулето EveryDay во Скопје, ќе се одржи Вики средба на која уредувачите на википедија на македонски јазик и нејзините корисници ќе имаат прилика да се дружат и разговараат за теми од заеднички интерес. Се радуваме што во изминатиот период уредувавте на википедија и со задоволство ве покануваме на средбата. Повеќе информации за средбата може да најдете тука, односно за локацијата на кафулето - http://g.co/maps/qq7q5. Поздрав. Brest-bot (разговор) 17:59, 1 март 2012 (CET)Одговори[одговори]

Солидарност кон Википедија на руски јазик уреди

Здраво. Википедија на руски јазик денес нее достапна, како знак на штрајк од страна на нејзините корисници кон сослушувањето во врска со предлог-измените во „Законот за информации на Русија“. По тој повод се собираат потписи во знак на подршка и солидарност со ставот на колегите од Википедија на руски јазик. Вашата солидарност може да ја искажете овде. Поздрав.--Kiril Simeonovski (разговор) 17:08, 10 јули 2012 (CEST)Одговори[одговори]

Јубилејна статија уреди

Здраво. Известување дека во тек е гласањето за избор на јубилејна статија. Поздрав.--Kiril Simeonovski (разговор) 12:32, 20 јули 2012 (CEST)Одговори[одговори]

Блокирани сте уреди

  Блокирани сте од уредување во период од 6 месеци 1 месец.

Причина: Марионетство: Корисник:Romanski1996 e потврдена марионета на вашата корисничка сметка која е користена за давање на гласови (овде и овде). --Brainmachine (разговор) 02:09, 9 август 2012 (CEST)Одговори[одговори]

   Направив промена, така што блокот ќе истече за 1 месец. Се надевам дека ќе се вратиш и дека ќе продолжиш со конструктивни придонеси, ама без измами во гласањето како претходниот пат. --Brainmachine (разговор) 15:55, 10 август 2012 (CEST)Одговори[одговори]

ВикиПроект: Филм уреди

Со задоволство ве известуваме дека ВикиПроектот:Филм е реактивиран и поради ваше претходно учество ве покануваме повторно да се придружите. Оставете го вашиот коментар на почетната дискусија на страницата за разговор и запознајте се со сите новости читајќи ја новата проектна страница. Огромен поздрав и очекуваме ваше учество. --Макс(разговор) 17:49, 12 август 2012 (CEST)Одговори[одговори]