Список на податотеки

Оваа службена страница ги прикажува сите подигнати податотеки.

Список на податотеки
Прва страницаПретходна страницаСледна страницаПоследна страница
Датум Име Минијатура Големина Корисник Опис
16:32, 25 септември 2020 2020 UEFA Super Cup programme.jpg (податотека) 77 КБ Carshalton  
14:36, 25 септември 2020 UEFA Super Cup 2013.png (податотека) 53 КБ Carshalton  
12:22, 25 септември 2020 Dontcrycover.jpg (податотека) 12 КБ Devi2003  
09:48, 25 септември 2020 Археомак 2.0 графички знак (утврдена населба).svg (податотека) 3 КБ Bjankuloski06 Врамнотежување
11:29, 23 септември 2020 The+Scorpions Still Loving You.jpg (податотека) 16 КБ Devi2003  
15:52, 19 септември 2020 Лого на ДИККИ.jpg (податотека) 33 КБ Pta345MK {{Податоци за неслободна слика |Опис = Лого Демократското социјално движење |Извор = dikki.org |Дел = цле |Ниска_резолуција = да |други_информации = }} {{Образложение за неслободна слика |Статија = Демократско социјално движење |Намена = лого на партијата |Заменливост = не }}
21:40, 18 септември 2020 Конечни резултати на Статии без илустрации.jpg (податотека) 125 КБ Виолетова {{Слика-опис |Опис=Табела со конечни резултати |Извор=/ |Датум=18 септември 2020 |Автор= Никола |Други_верзии= нема }}
20:46, 17 септември 2020 Лого на Ризоспастис.jpg (податотека) 95 КБ Pta345MK {{Податоци за неслободна слика |Опис = Лого на весникот Ризоспастис (орган на централниот комитет на Комунистичката партија на Грција) |Извор = rizospastis.gr |Дел = цел |Ниска_резолуција = да |други_информации = }} {{Образложение за неслободна слика |Статија = Ризоспастис |Намена = лого на весникот |Заменливост = }}
20:34, 17 септември 2020 Лого на Одигитис.png (податотека) 21 КБ Pta345MK {{Податоци за неслободна слика |Опис = Лого на Одигитис (весник на централниот комитет на Комунистичката младина на Грција) |Извор = http://www.odigitis.gr/ |Дел = |Ниска_резолуција = |други_информации = }} {{Образложение за неслободна слика |Статија = Одигитис |Намена = лого на весникот |Заменливост = }}
11:46, 16 септември 2020 Иван Козарев.jpg (податотека) 189 КБ Bjankuloski06 Исправени темни делови по рабовите.
10:33, 15 септември 2020 УЗКН-Лого.PNG (податотека) 34 КБ Bjankuloski06 {{Податоци за неслободна слика |Опис = Лого на Управата за заштита на културното наследство (УЗКН) |Извор = http://uzkn.gov.mk/ |Дел = цело |Ниска_резолуција = да |други_информации = }} {{Образложение за неслободна слика |Статија = Управа за заштита на културното наследство |Намена = Илустрација на она што го обработува статијата |Заменливост = нема }}
00:09, 15 септември 2020 Aston Villa.png (податотека) 33 КБ Carshalton  
21:23, 14 септември 2020 Olympique Lyonnais.png (податотека) 38 КБ Stariot Golman  
10:23, 11 септември 2020 150px-.Aston Villa FC crest (2016).svg.png (податотека) 14 КБ Devi2003  
22:00, 10 септември 2020 LigaPro.png (податотека) 24 КБ Carshalton  
17:24, 9 септември 2020 Wigan Athletic.svg.png (податотека) 50 КБ Devi2003  
17:21, 9 септември 2020 Ascoli Calcio 1898 logo.svg.png (податотека) 14 КБ Devi2003  
20:09, 7 септември 2020 HNK Hajduk Split.png (податотека) 50 КБ Carshalton  
11:47, 6 септември 2020 Јужни ветар.jpeg (податотека) 175 КБ Boja02 Јужни ветар
14:29, 5 септември 2020 Paris Saint-Germain F.C..png (податотека) 64 КБ Carshalton  
12:38, 5 септември 2020 Coupe de France10.png (податотека) 72 КБ Carshalton  
00:55, 5 септември 2020 PSG 40 ans.png (податотека) 118 КБ Carshalton  
00:53, 5 септември 2020 Paris Saint-Germain Football Club (logo).png (податотека) 90 КБ Carshalton  
00:52, 5 септември 2020 Logo PSG 1996.png (податотека) 65 КБ Carshalton  
00:50, 5 септември 2020 Logo PSG 1986.jpg (податотека) 7 КБ Carshalton  
00:49, 5 септември 2020 Logo PSG 1982.png (податотека) 13 КБ Carshalton  
00:47, 5 септември 2020 PSG 1972.gif (податотека) 4 КБ Carshalton  
00:45, 5 септември 2020 PSG 1970-1972.gif (податотека) 5 КБ Carshalton  
00:09, 3 септември 2020 Palermo Calcio logo (2019).png (податотека) 30 КБ Carshalton  
14:40, 30 август 2020 GTASABOX.jpg (податотека) 162 КБ Devi2003  
20:09, 24 август 2020 Piatek MKD-POL.jpg (податотека) 105 КБ Carshalton {{Слика-опис |Опис=Кшиштоф Пјонтек во дресот на полската репрезентација против Северна Македонија во квалификациите за Европското првенство 2020, Скопје 2019 |Извор=https://ffm.mk/makedonskata-reprezentacija-so-01-zagubi-od-polska- |Датум=24 август 2020 |Автор=ffm.mk |Дозвола=Видете подолу. }}
14:36, 20 август 2020 Obsesion.jpeg (податотека) 20 КБ Devi2003  
10:45, 20 август 2020 Selischev.jpg (податотека) 69 КБ Bjankuloski06 {{Податоци за неслободна слика |Опис = Рускиот славист и македонист Афанасиј Селишчев. |Извор = ru:Файл:Selischev.jpg, таму од [http://ras.ru/win/db/show_per.asp?P=.id-52087.ln-ru овде] |Дел = цела |Ниска_резолуција = да |други_информации = }} {{Образложение за неслободна слика |Статија = Афанасиј Селишчев |Намена = Илустрирање на личноста |Заменливост = нема; одамна починато лице }}
11:39, 18 август 2020 Obsesion.jpg (податотека) 13 КБ Devi2003  
14:58, 30 јули 2020 1998 UEFA Champions League Final match programme.jpg (податотека) 19 КБ Carshalton  
20:35, 27 јули 2020 Sydney FC Logo.png (податотека) 36 КБ Carshalton  
15:25, 24 јули 2020 Slovak Football Association logo.png (податотека) 88 КБ Carshalton  
08:05, 23 јули 2020 Wind of Change.jpg (податотека) 37 КБ Devi2003  
07:59, 23 јули 2020 Град Тиквеш.jpg (податотека) 74 КБ Bjankuloski06 {{Слика-опис |Опис=Древната утврдена населба Град Тиквеш на денешниот остров Градиште во Тиквешкото Езеро. |Извор= [http://macedonia.kroraina.com/im3/im_kavadarci.htm страница] |Датум= 1996 |Автор= И. Микулчиќ (со дозвола) |Други_верзии= }}
16:27, 21 јули 2020 Striscione per Del Piero.JPG (податотека) 2,68 МБ Carshalton {{Слика-опис |Опис=Foto di uno striscione per Alex Del Piero nella finale di Coppa Italia del 20 maggio 2012 |Извор=opera propria |Датум=20 maggio 2012 |Автор=Marco Mercurio |Дозвола=Види подолу |Други_верзии= }}
00:15, 13 јули 2020 Pro Evolution Soccer.jpg (податотека) 20 КБ Carshalton  
18:53, 12 јули 2020 Alessandro Del Piero - Calcio Padova 1992-93.jpg (податотека) 221 КБ Carshalton Il calciatore italiano Alessandro Del Piero con la maglia del Padova nella stagione 1992-1993.
16:55, 12 јули 2020 Champions League 1995-96 - Juventus vs Real Madrid - Gol di Del Piero.jpg (податотека) 391 КБ Carshalton Torino, stadio delle Alpi, 20 marzo 1996. Il fantasista juventino Alessandro Del Piero (al centro) trasforma il calcio di punizione che al 16' apre le marcature nella sfida tra Juventus e Real Madrid (2-0), valevole per il retour match dei quarti di finale della UEFA Champions League 1995-1996; nell'occasione gli avversari indossano la seconda divisa dell'epoca del club madrileno, un completo malva con dettagli bianchi.
00:52, 8 јули 2020 Oklahoma City Thunder.png (податотека) 30 КБ Carshalton  
15:19, 7 јули 2020 Hot N Cold (Official Single Cover) by Katy Perry.png (податотека) 78 КБ Devi2003  
15:48, 6 јули 2020 Eugenio Canfari.jpg (податотека) 20 КБ Carshalton  
14:21, 5 јули 2020 Be My Lover - La Bouche.jpg (податотека) 56 КБ Devi2003  
16:55, 24 јуни 2020 Antonio Conte, Lecce.jpg (податотека) 154 КБ Carshalton {{Слика-опис |Опис=Il calciatore italiano Antonio Conte al Lecce tra gli anni 80 e 90 del XX secolo. |Извор=Andrea Rocchi, Antonio Conte, storia di un principe ossessionato dalla vittoria, su futura.unito.it, 4 marzo 2014. |Датум=tra il 1988 e il 1990 |Автор=Непознат |Други_верзии= }}
08:46, 21 јуни 2020 Димитар Ќорнаков.jpg (податотека) 34 КБ Bjankuloski06 {{Податоци за неслободна слика |Опис = Македонскиот историчар на уметноста Димитар Ќорнаков (1927-2020) |Извор = [https://www.novamakedonija.com.mk/makedonija/почина-димитар-ќорнаков-припадник-на/ Нова Македонија] |Дел = цела |Ниска_резолуција = да |други_информации = }} {{Образложение за неслободна слика |Статија = Димитар Ќорнаков |Намена = Илустрирање на личноста |Заменливост = Нема. Лицето е починато. }}
12:05, 20 јуни 2020 Intertoto.png (податотека) 171 КБ Carshalton  
Прва страницаПретходна страницаСледна страницаПоследна страница