Ефтим Трајчов Ѓаурски

Ефтим Трајчов Ѓаурски (р. 31 мај 1986 во Штип) — Македонски театарски, филмски и телевизиски глумец и режисер.

Ефтим Трајчов Ѓаурски
Роден 31 мај 1986
Штип
Националност Македонец
Познат по улогите во:
Цимери
Среќна Нова 1903
Тврдокорни
Занимање глумец

Филмографија уреди

Година Филм Улога
2013-2014 Тврдокорни ТВ-серија Миле поп Јорданов
2014 Најдолгите три секунди ТВ-филм
2014 Среќна Нова 1903 ТВ-филм Чернопеев
2014 До балчак ТВ-филм Војникот на станицата
2015 Цимери ТВ-серија Марко
2015 Последниот Македонец ТВ-филм Селанец
2016 Ослободување на Скопје ТВ-филм Агент
2018 Година на мајмунот ТВ-филм
2018 Ругање со Христос ТВ-филм Нико
2021-2022 Дајте музика ТВ-серија Агент
2022-2023 Бистра вода ТВ-серија Милан
2023 М ТВ-филм Политичар
2024 Црвениот поет ТВ-серија Мишо Миновски

Надворешни врски уреди