Братмир
Братмир is located in Грција
Братмир
Братмир (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Братмир е бившо село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди