Среќа во вреќа (серија)

(Пренасочено од Среќа во Вреќа (серија))

Среќа во вреќамакедонска серија од 2016 година во режија на Троика Студио, кој е автор и на сценариото. Среќа во вреќа е серија од две сезони по десет епизоди, времетраење до 35 минути. Серијата е во продукција на Сител Телевизија. Главните улоги ги играат: Лазе Манасковски, Марија Кондовска, Нино Леви, Душица Стојановска и Александар Шехтански.

Среќа во Вреќа
Режирана одТроика Студио
УлогиЛазе Манасковски
Марија Кондовска
Миле Вратеовски
Гордана Ендровска
Нино Леви
Душица Стојановска
Александар Шехтански
Земја на потеклоМакедонија Македонија
Првичен јазикмакедонски
Бр. на сезони2
Бр. на епизоди29
Производство
Продуцент(и)Сашо Коцевски
МестоположбаСкопје
Времетраење35 мин
Продукциска куќаТроика Студио
Прикажување
Првична мрежаСител Телевизија
Првично прикажување2016 - 2017

Улоги

уреди
Глумец Улога
Лазе Манасковски Боро
Марија Кондовска Милка
Нино Леви Продавачот
Гордана Ендровска /
Миле Вратеовски /
Душица Стојановска Севда
Александар Шехтански Страхил
Емилија Мицевска Верче
Кица Ивковска Велјановска Мајката
Пируника Киселички Бети