Добре дојдовте!

Здраво, Marina.mickovska, и добре дојдовте на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, погледајте ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата разговорна страница, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојдовте! --Kiril Simeonovski (разговор) 01:31, 16 јануари 2011 (CET)

SWOT анализаУреди

  • Потврдени и одобрени се промените. Да имаш голем успех на испит. --brest (разговор) 23:23, 20 јануари 2011 (CET)

РаспутинУреди

Слободно можете да ја преведете и да ја проширите било која статија на википедија на македонски јазик. Доколку барате некаква помош, слободно обратете се на мојата страна за разговор или пак кај некој друг корисник. Поздрав--Тиверополник (разговор) 09:22, 30 март 2011 (CEST)

СтатијаУреди

ОК, нема проблем, кога ќе завршиш пиши ми да ја досредам. Поздрав--Никола Стоіаноски 01:11, 21 мај 2011 (CEST)

Re: Нелегална имиграцијаУреди

Здраво,

Ги одобрив измените. Ова одобрувањетво малку го комплицира уредувањето, но тоа го направивме за да се избеге вандализирање на страниците од луѓе кои само затоа доаѓаат на Википедија. Во секој случај ако повторно ви треба одобрување на коригирана статија побарајте повторно помош од мене или од другите оценувачи кои се во моментот на Википедија. Ви посакувам пријатна забава на Википедија и со лесно да ви помине испитот.

Поздрав,

--Wikimk (разговор) 09:25, 29 мај 2011 (CEST)