Владимир Исајчев

руски велосипедист

Владимир Евгењевич Исајчев (руски: Владимир Евгеньевич Исайчев; р. 26 април 1986) — руски професионален друмски велосипедист, кој последно возел за UCI World Tour екипата Катјуша-Алпесин.[1]

Владимир Исајчев
Исајчев на Четири дена Динкерк 2011
Лични податоци
Цело имеВладимир Евгењевич Исајчев
Роден26 април 1986 (1986-04-26) (35 г.)
СССР СССР
Висина1,88 м
Маса80 кг
Податоци за клубот
Дисциплинадрумски велосипедизам
Улогавозач
Вид на возачуниверзален возач
Професионални клубови
2005
2008-2010
2011-2016
Локомотив
Карпин-Галиција
Катјуша
Значајни победи
MaillotRusia.PNG Национален друмски првак (2013)
Последна промена
10 јануари 2017

ДостигнувањаУреди

2012
1. Етапа 5 Тур де Свис
2013
1.   Национално друмско првенство
2015
1. Етапа 3 Вуелта а Бургос
1. Пролог (ТТТ) Трка околу Австрија

Распоред на резултатите на големите тркиУреди

Голема трка 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016
  Џиро 164
  Тур СО 157
  Вуелта 133 131 СО

СО = се откажал; — = не учествувал

НаводиУреди

  1. „Тим Катјуша (KAT) – РУС“. Светска турнеја UCI. Меѓународен велосипедистички сојуз. Посетено на 2 јануари 2014.

Надворешни врскиУреди