Ах, љубов моја (филм)

македонски филм

Ах, љубов мојамакедонска серија од 2017 година во режија и сценарио на Коле Ангеловски. Филмот е во продукција на ТВ Телма. Главните улоги ги играат: Александар Микиќ, Марија Кондовска, Атанас Атанасовски и Нина Деан.[1]

„Ах, љубов моја“
РежисерКоле Ангеловски
ПродуцентКоле Ангеловски
Главни улогиНина Деан
Атанас Атанасовски
Александар Микиќ
Марија Кондовска
Соња Стамболџиоска
Роберт Ристов
Крсте Јовановски
Андон Јовановски
МузикаВенко Серафимов
Премиера2017
ЗемјаМакедонија Македонија

Улоги

уреди
Глумец Улога
Нина Деан Сузан
Атанас Атанасовски Селпин
Александар Микиќ Генерал Курчувиќ
Марија Кондовска г-ѓа Трпковска
Роберт Ристов Мијалче
Кристина Ласовска Мариче
Жарко Димоски Фидан
Ердоан Максут Ѓорче
Крсте Јовановски Директор на хотелот
Ева Скендеровска Нини
Андон Јовановски Рецепционер
Валентин Костадиновски Боби
Едмонг Сотир Азем
Коле Ангеловски Газдероберот

Наводи

уреди

Надворешни врски

уреди