Придонеси на корисникот Luigi Salvatore Vadacchino

Корисник со 50 уредувања. Сметката е создадена на 5 октомври 2008.
Пребарување на придонесиприкажисобери
⧼contribs-top⧽
⧼contribs-date⧽

21 декември 2017

26 ноември 2013

  • 14:2514:25, 26 ноември 2013 разл истор +1.285 Н КорекаСоздадена страница со: {{Infobox CityIT | name=Корека| image_skyline = Coreca Veduta Notturna dalla Piazza.jpg| official_name = Coreca| region ...

12 јули 2012

8 мај 2012

27 јули 2011

17 ноември 2010

12 ноември 2010

28 јули 2010

21 јуни 2010

23 мај 2010

22 мај 2010

27 март 2010

21 март 2010

9 септември 2009

7 август 2009

3 август 2009

1 август 2009

16 јули 2009

10 ноември 2008

8 ноември 2008

6 октомври 2008

5 октомври 2008