ОУ „Браќа Миладиновци“ - Острово

„Браќа Миладиновци“основно училиште во населбата Острово, општина Аеродром[1].

„ОУ „Браќа Миладиновци““

Место
Општина: Аеродром
Нас. место: Острово
Основни информации
Контактни информации

Учество на натпревариУреди

Освоени наградиУреди

Познати личности кои учеле во ова училиштеУреди

Познати личности кои предавале во ова училиштеУреди

НаводиУреди

  1. „aerodrom.gov.mk“. aerodrom.gov.mk. Посетено на 26.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)