Мајда Мехмедовиќ

Мајда Мехмедовиќ (родена на 25 мај 1990) е црногорска ракометарка, која игра на позицијата лево крило за ЧСМ Букурешт и црногорската репрезентација.[1][2]

Мајда Мехмедовиќ
Лични податоци
Роден(а) 25 мај 1990 (1990-05-25) (29 г.)
Бар, Црна Гора
Националност Црна Гора Црна Гора
Спорт Handball pictogram.svg Ракомет
Висина &100000000000001690000001,69 м
Позиција лево крило
Клупски податоци
Тековен клуб ЖРК Будуќност Подгорица Будуќност
Број 77
Младински клубови
Седмерац
Сениорски клубови
2007-2016
2016-2019
2019-
ЖРК Будуќност Подгорица Будуќност
ЧСМ Букурешт ЧСМ Букурешт
ЖРК Будуќност Подгорица Будуќност
Репрезентација
2010– Црна Гора Црна Гора 118 (314)

ТитулиУреди

КлупскиУреди

РепрезентативниУреди

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди