Чеј-ук Ким (корејски: 김재욱, р. 2 април 1983 година во Сеул, Јужна Кореја) е јужнокорејски манекен и глумец. Познат е по неговите улоги во серијата „Принц на кафето“ (2007), комедијата „Антиквитет“ (2008), мистеријата „Кој си ти?“ (2013), трилерот „Глас“ (2017), „Гостинот“ (2018) и „Нејзиниот личен живот“ (2019).[1]

НаводиУреди

  1. „Kim Jae-wook (김재욱, Korean actor, singer, model)“. HanCinema (англиски). Посетено на 2020-07-06.