Себастијано Роси: Разлика помеѓу преработките

Додадени 5.260 бајти ,  пред 4 месеци
Создадена страница со: {{Infobox football biography-retired | playername = Себастијано Роси | image = 220px | fullname = Себастијано Роси | dateofbirth = {{birth date and age|df=yes|1964|7|20}} | cityofbirth = Чезена | countryofbirth = Италија | height = {{height|m=1.97}} | nationality = {{flagsport|ITA}} Италија | position = {{Football/GK}...
(Создадена страница со: {{Infobox football biography-retired | playername = Себастијано Роси | image = 220px | fullname = Себастијано Роси | dateofbirth = {{birth date and age|df=yes|1964|7|20}} | cityofbirth = Чезена | countryofbirth = Италија | height = {{height|m=1.97}} | nationality = {{flagsport|ITA}} Италија | position = {{Football/GK}...)
(нема разлика)