Сакате ли уште едно парче торта (ТВ-филм)

„ Сакате ли уште едно парче торта “ - македонски телевизиски филм од 1977 година. Го режирал Љупчо Тозија, а сценариото го напишал Петар Костов.

„Сакате ли уште едно парче торта“
РежисерЉупчо Тозија
СценаристПетар Костов
НастапуваатДраги Крстевски
Ангелина Иванова
Лиле Георгиева
Жанрдрама
ДистрибутерТелевизија Скопје
Премиера1977
Времетраење66 минути
ДржаваМакедонија Македонија
Јазикмакедонски

УлогиУреди

Глумец Улога
Драги Крстевски
Ангелина Иванова
Лиле Георгиева
Самоил Дуковски
Душан Костовски
Димитар Гешоски
Шишман Ангеловски

Надворешни врскиУреди