Добре дојдовте!

Здраво, Kristijannn, и добре дојдовте на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, погледајте ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата разговорна страница, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојдовте! --Kiril Simeonovski (разговор) 23:37, 18 септември 2012 (CEST)Одговори[одговори]

Подигнување на сликите уреди

Здраво Кристијан. Претпоставувам дека се работи за слики од членовите на групата или, пак, омоти од албумите и настапи на групата кои се во твоја сопственост. Посети го овој линк за подигнувањето и би те замолил во целост да ги прочиташ и следиш правилата. Исто така, мислам дека во моментов ти е поважно да најдеш извори за да ги потврдиш информациите во статијата и да ги исполниш условите да не би била избришана. Поздрав и успешна работа. Kekev (разговор) 20:09, 21 септември 2012 (CEST)Одговори[одговори]

Инфокутиајта можеш да ја копираш од некоја статија за група на нашата википедија како на пример од статијата „Dire Straits“ и само ќе ги промениш информациите, но не и кодовите како name =, image =, label= итн. Kekev (разговор) 20:15, 21 септември 2012 (CEST)Одговори[одговори]

Здраво Христијан. Со оглед на тоа дека пораката се однесуваше на мене, ја префрлив на мојата корисничка страница и таму ти одговорив. Поздрав.--Kiril Simeonovski (разговор) 20:27, 21 септември 2012 (CEST)Одговори[одговори]

Здраво уреди

Здраво Кристијан и добредојде. Ќе те замолам кога ќе поправаш некоја статија да кликнеш на копчето прегледај, и кога ќе завршиш да кликнеш на копчето зачувај затоа што се прави спам во скорешни промени. Поздрав и пријатно уредување :)--M4r51n (разговор) 21:44, 22 септември 2012 (CEST)Одговори[одговори]