Презенцаноопштина во покраината Казерта од регионот Кампанија, Италија.

Презенцано
општина
Presenzano
Поглед кон тврдината
Поглед кон тврдината
ЗемјаИталија
РегионКампанија
ПокраинаКазерта
Површина
 • Вкупна31,7 км2 (122 ми2)
Надм. вис.&10000000000000350000000350 м
Население (31-3-2022)
 • Вкупно1 618[1]
Демонимpresenzanesi
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Пошт. бр.81050
Повик. бр.0823

НаводиУреди

[[Категорија:Географски никулци за Кампанија