Палеор

место во Егејска Македонија

Координати: 40°31′17.71″N 21°33′08.25″E / 40.5215861° СГШ; 21.5522917° ИГД / 40.5215861; 21.5522917

Палеор
Палеор is located in Грција
Палеор
Палеор (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Палеор или Паљор — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди