ОУ „Димитар Миладинов“ - Центар

Димитар Миладиновосновно училиште во Центар, општина Центар.[1].

„Димитар Миладинов“

ОУ Димитар Миладинов Скопје.jpg
Место
Општина: Општина Центар
Нас. место: Центар (населба)
Адреса: бул. Кочо Рацин бр. 17
Основни информации
Контактни информации

Учество на натпревариУреди

Освоени наградиУреди

Познати личности кои учеле во ова училиштеУреди

Познати личности кои предавале во ова училиштеУреди

НаводиУреди

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)