Нивес Целзиус

Нивес Целзиус Дрпиќ (18 декември 1981 во Загреб), e хрватска пејачка, модел и писателка, родена како Нивес Зељковиќ.[1]

Нивес Целзиус
Основни податоци
Родено имеНивес Зељковиќ
Познат(а) и какоНивес Целзиус, Нивес Целзиус Дрпиќ
Роден(а)18 декември 1981 (1981-12-18) (39 г.)
Загреб, Хрватска
Жанр(ови)денс поп, поп
Занимање/њамодел, колумнист, писател, пејач
Години активност1999–денес
Веб-местоМатична страница

Неодамна ја напишала својата автобиографија “Гола вистина“ каде што го опишува својот живот пред бракот со хрватскиот фудбалер Дино Дрпиќ.

НаводиУреди

  1. Nives Celzijus, www.zvijezde.hr (хрв.)