Емилија Атијас

Емилија Атијас (шпански: Emilia Attias) (родена 20 март 1987[1][2]) — професионален модел, глумица и танчерка во Аргентина. Се има појавено на многу насловни страници на голем број списанија вклучувајќи ги и Maxim, Gente и Gabo. Најдобро е позната по својата улога како Сиело Махико, подоцна Паз Бауер во аргентинската телевизиска серија Ангели. Атијас е родена во Буенос Аирес.

Емилија Атијас
EmiAttiasredisredabril2015.jpg
Роден(а)Марија Емилија Атијас Помпеи
19 април 1996
Буенос Аирес, Аргентина
Националност Аргентина
Активен1999-наваму
СопружникНаим Сибара (2009)
ДецаЏина Сибара (р. 2016)

КариераУреди

Својата кариера ја започнува некаде во 2003 година со гостување во неколку епизоди од серијата Млади бунтовници. Подоцна се здобива со мали улоги во некои сегменти на некои телевизиски емисии. Нејзината прва главна улога ја добива во 2007 година, во телевизиската серија Ангели каде ја толкува Сијело Махико во првите две сезони, нејзината ќерка Паз во третата сезона, и се појавува како гостин во неколку епизоди во четвртата сезона, чие снимање и емитување завршија во 2010.

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди