Криводол

село во Драмско, Егејска Македонија
(Пренасочено од Егри Дере)
Криводол
Криводол is located in Грција
Криводол
Криводол (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Криводол или Егри Дере — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди

НаводиУреди