Горна Равна — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Горна Равна
Горна Равна во рамките на Егејска Македонија
Горна Равна
Местоположба на Горна Равна во Егејска Македонија
Горна Равна на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 0709040401

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди