Љубомир Јосифовски

Љубомир Јосифовски (10 август 1973, Скопје) — македонски политичар и пратеник од НСДП во осмиот состав на Собранието на Република Македонија (2014–2016). Магистрирал историски-архивски науки на универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ во Скопје.[1]

Љубомир Јосифовски
Пратеник во македонското Собранието
На должноста
10 мај 2014 – 30 декември 2016
Лични податоци
Роден(а) 10 август 1973
Скопје, Република Македонија
Националност Македонец
Партија НСДП
Установа Филозофски факултет - Скопје
Занимање историчар

На 3 септември 2019 година бил повикан на распит во полициска станица за неовластено влегување во комјутерскиот систем на Централниот регистар.

Наводи уреди

  1. „Биографија на Љубомир Јосифовски“. Собрание на Република Македонија. Посетено на 2017-02-11.

Надворешни врски уреди