Такума Асано

Такума Асано (роден 10 ноември 1994) — јапонски фудбалер.

Јапонија Такума Асано
Лични податоци
Роден на 10 ноември 1994 (1994-11-10) (25 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Клупски податоци
Сегашен клуб Sanfrecce Hiroshima
Број 10
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2010– Sanfrecce Hiroshima
Репрезентација
2015– Јапонија Јапонија 3 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).
Такума Асано

СтатистикаУреди

  Јапонија
Сезона Настапи Голови
2015 3 0
Вкупно 3 0

Надворешни врскиУреди