Разлика помеѓу преработките на „Пергамент“

Додадени 4.038 бајти ,  пред 11 година
Создадена страница со: thumb|290px|Изработка на пергамент во 1568 г. '''Пергаментот''' е еден ...
(Создадена страница со: thumb|290px|Изработка на пергамент во 1568 г. '''Пергаментот''' е еден ...)
(нема разлика)
3.883

уредувања