Добре дојдовте!

Здраво, Lady Jefferson, и добре дојдовте на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, погледајте ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата разговорна страница, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојдовте! --Brest-bot (разговор) 03:23, 29 февруари 2012 (CET)Одговори[одговори]

Наградени сте! уреди

  Општа награда
Едно добредојде од мене со награда за одличната статија „Хашимотов тироидитис“.:) Kiril Simeonovski (разговор) 18:02, 22 април 2012 (CEST)Одговори[одговори]

Мотивационо маче! уреди

 

Ова маче е за мотивација, за да пишуваш уште медицински статии :)

Brainmachine (разговор) 11:49, 30 април 2012 (CEST)Одговори[одговори]

Солидарност кон Википедија на руски јазик уреди

Здраво. Википедија на руски јазик денес не е достапна, како знак на штрајк од страна на нејзините корисници кон сослушувањето во врска со предлог-измените во „Законот за информации на Русија“. По тој повод се собираат потписи во знак на подршка и солидарност со ставот на колегите од Википедија на руски јазик. Вашата солидарност може да ја искажете овде. Поздрав.--Kiril Simeonovski (разговор) 18:48, 10 јули 2012 (CEST)Одговори[одговори]

Јубилејна статија уреди

Здраво. Известување дека во тек е гласањето за избор на јубилејна статија. Поздрав.--Kiril Simeonovski (разговор) 12:07, 20 јули 2012 (CEST)Одговори[одговори]