Добре дојдовте!

Здраво, Lackope, и добре дојдовте на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, погледајте ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата разговорна страница, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојдовте!

Населени места во Егејска МакедонијаУреди

Здраво Lackope. Следејќи ги Вашите уредувања за населени места во Егејска Македонија, сакам да ве известам дека во тек е уредувачки натпревар на истата тема. Во натпреварот може да се вклучите со едноставно додавање на Вашето корисничко име во списокот на натреварувачи и со додавање на табела за евиденција во којашто ќе ги додавате уредените статии. Поздрав.--Kiril Simeonovski (разговор) 19:18, 16 март 2017 (CET)Одговори[одговори]

Исто така, статиите кои сте ги номинирале за оценување, внесете ги во вашата евиденција. Со среќа.--Retrohead (разговор) 15:08, 17 март 2017 (CET)Одговори[одговори]

Стил на пишувањеУреди

Здраво, јас морам да укажам на твојот стил на пишување на јазик кој не е ни малку македонски, односно се забележува српско влијание (веројатно бидејќи македонски не ти е мајчин јазик) со што твоите статии според мене треба да се подложат на дополнителна проверка за јазикот и стилот на пишување, со што јас би те повикал или да поработиш најпрвин на твојот стил на пишување или да прекинеш со пишување на статии, бидејќи се работи за недовршени статии според мене, кои бараат повеќе време и труд од другите корисници, отколку што помагаш на Википедија на македонски јазик. Те повикувам на одговор, бидејќи во спротивност ќе морам да ги обележам овие статии со соодветни шаблони. Поздрав --Ehrlich91 (разговор) 21:48, 18 март 2017 (CET)Одговори[одговори]

Трета награда од Уредувачки_натпревар/Населени_места_во_Егејска_МакедонијаУреди

Здраво Lackope, би сакал да ве известам дека сте добитник на третата награда од Уредувачкиот натпревар,Населени места во Егејска Македонија.Наградата можете да си ја подигнете во Сивус Инкубатор, но претходно убаво би било да ни се најавите, мојот телефонски број е: 070590631 (Иван Ж (разговор) 10:44, 20 јуни 2017 (CEST))Одговори[одговори]