Добре дојде!

Здраво, Иван Ж, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде!

Ратко Рудиќ уреди

Poštovani, zahvaljujem što ste započeli statiju o proslavljenom treneru Rudiću, i želim vas uputiti da će statija biti bolja ako dodate sliku. SpeedyGonsales (разговор) 14:36, 29 август 2016 (CEST)Одговори[одговори]

Контакт уреди

Оставив контакт на мојата страница за разговор, се надевам забележавте.--Retrohead (разговор) 12:28, 24 март 2017 (CET) Сега е се забележано Игор Димов „правилниот“ :), битно завршивме работа. Бидејќи си љубител на спортот, односно фудбалот, кога ќе имаш време да го доплниме тимот на Баерн Минхен и Реал Мадрид, јас нешто денес и вчера се потрудив да направам, ама сепак треба за играчите од тие тие две големи екипи да имаме статии.(Иван Ж (разговор) 19:37, 14 април 2017 (CEST))Одговори[одговори]

Translation request уреди

Dear Иван Ж, please translate for Macedonian Wikipedia the article about Belarusian writer en:Uladzimir Karatkievich/ de:Uladsimir Karatkewitsch. Thank you in advance. --Rymchonak (разговор) 20:11, 3 април 2017 (CEST) HiRymchonak yes, of course, i will writte. Best (Иван Ж (разговор) 20:32, 3 април 2017 (CEST))Одговори[одговори]

Thank you for your support. If you want, I can create an thank-you-article about the famous person from Macedonia. --Rymchonak (разговор) 08:06, 4 април 2017 (CEST)Одговори[одговори]

Jackie Shroff уреди

Hello dear Иван Ж! Can you make an article in Macedonian language about actor Jackie Shroff? If you make this article, I will be grateful! Хвала! --89.110.15.83 (разговор) 13:33, 29 август 2017 (CEST)Одговори[одговори]

Hello, Well done! Greetings (Иван Ж (разговор) 14:49, 29 август 2017 (CEST))Одговори[одговори]

Мејл за наградата уреди

Благодарам што ме контактиравте за статијата за Камерун што ја напишав. Штотуку испратив мејл на мејл адресата што ми ја оставивте на страната за разговор. Бла, бла, бла (разговор) 17:33, 6 септември 2017 (CEST)Одговори[одговори]

Digital Volunteering уреди

Hi Ivan. I hope you had a nice flight back. It was great to see you again. As promised here is the basic frame of my presentation: https://nl.wikimedia.org/wiki/WCN_2017/Programma/Digital_Volunteering_en_Discussie_over_de_toekomst_van_de_WCN/Digital_Volunteering . --Gereon K. (разговор) 23:41, 5 ноември 2017 (CET)Одговори[одговори]

Hi Gereon, It was my pleasure to meet you again, the flight was good. It was very nice presentation, now I will have the opportunity to consider it completely. Hope see you soon. (Иван Ж (разговор) 14:46, 6 ноември 2017 (CET))Одговори[одговори]

Џем уреди

Статијата што ја уредував покажа конфликт во уредувањето и би сакала другпат да го почитувате тоа дека истата е во изработка. Изгубив 2 часа, бидејќи при уредувањето консултирав и други извори а моите промени не можеа да бидат зачувани.. Доколку сакате Вие да ја доуредите, повелете. BlueEagle1 (разговор) 11:22, 19 ноември 2017 (CET)Одговори[одговори]

Каков конфликт? ставив само опис на сликата? Ќе те замолам друг пат вакви пораки да не ми пишуваш, бидејќи кога се става слика, описот е неминовен. Видете го денешниот настан за Храна и ќе ви биде јасно. (Иван Ж (разговор) 11:38, 19 ноември 2017 (CET))Одговори[одговори]

Контакт уреди

Здраво Иван, мојот контакт е-маил е bojan.dimiskovski@hotmail.com, Поздрав TheGreatMKD (разговор) 12:32, 10 јануари 2018 (CET)Одговори[одговори]

Инфокутија уреди

Да видов дека шаблоните недостасуваат затоа добро би било оние шаблони кој ги нема на википедија на македонски јазик воопшто да не ги ни ставаш затоа што немаат смисла. Второ кај кошаркарите пожелно би било да ја користиш инфокутијата - Инфокутија Кошаркар - затоа што кај претходната некој од податоците беа на англиски. Инаку јас ја поправив сега мислам дека е во ред, ако има уште нешто што мислиш дека недостасува можеш да вметнеш. Поздрав Carshalton 15:56, 25 јануари 2018 (CET) Благодарам на советот и на корекцијата, одлична е. Поздрав (Иван Ж (разговор) 16:00, 25 јануари 2018 (CET))Одговори[одговори]

Dear Иван Ж! Can you make an article in Macedonian language about actor and singer Puneeth Rajkumar? If you make this article, I will be grateful! Хвала! --178.71.44.166 (разговор) 18:56, 3 април 2018 (CEST)Одговори[одговори]

Финалиња на УЕФА Лигата на шампионите уреди

Здраво Иван, гледам дека си земал да ги работиш финалните натпревари од Лигата на шампионите што е многу убаво од тебе. Само еден совет мал ќе ти дадам пожелно би било доколку можеш да го ставаш оној дел кој што ги обработува деталите од натпреварот еве како на пр овде. https://en.wikipedia.org/wiki/2014_UEFA_Champions_League_Final#Details , затоа што според мене тоа е смислата на тие статии резултатот и местото каде што се играат стои и во самата статија за Лигата на шампионите на пример: УЕФА Лига на шампиони 2013/14. Поздрав ░▌C▐▌A▐▌R▐▌S▐▌H▐▌A▐▌L▐▌T▐▌O▐▌N▐░ 14:16, 26 мај 2018 (CEST) Здраво Дејан, Да да, статистиката е одлична и неминовна, секако дека советот ти е пожелен. Доколку имаш време, прикличи се денес на овој уредувачки ден.(Иван Ж (разговор) 14:52, 26 мај 2018 (CEST))Одговори[одговори]

Драга Иван Ж! Can you make an article in Macedonian language about actor and singer Пунит Раџкумар? If you make this article, I will be grateful! Хвала! --92.100.20.82 (разговор) 13:25, 25 август 2018 (CEST) Yes i will, but also i will be grateful if you make about Macedonian beers,Македонски пива. Cheers (Иван Ж (разговор) 16:41, 25 август 2018 (CEST))Одговори[одговори]

поправка на наслов уреди

Здраво, гледам дека вие сте еден од активните во моментов, дали можете да го поправите насловот на статијава Австралиска музичка индустрска асоцијација ? --77.29.28.194 (разговор) 15:27, 28 ноември 2020 (CET) Здраво, статијата е пренасочена со бараниот наслов! (Иван Ж (разговор) 17:36, 28 ноември 2020 (CET))Одговори[одговори]

Натпревар за Летни олимписки игри уреди

Здраво Иван, јас освоив втора награда на натпреварот за Летни олимписки игри и имам прашање во врска со подигнувањето на наградата дали повторно ќе оди преку тебе како минатиот пат или овојпат на друго место треба да ја подигнам? Ти посакувам убав ден и голем поздрав. Carshalton 18:45, 18 септември 2021 (CEST) Здраво Дејан, ти пратив мејл, прочитај го. (Иван Ж (разговор) 09:19, 20 септември 2021 (CEST))Одговори[одговори]

@Иван Ж:

Го отворив сега мејот нема ништо стигнато. Те молам провери уште еднаш дали е на точната адреса испратено. Мојот мејл е roofe1990@outlook.com

Поздрав. Carshalton 19:53, 21 септември 2021 (CEST)Одговори[одговори]