Стефан VI (лат. Stephanus PP. VI; ? - август 897) — римски папа од 22 мај 896 до август 897[1].

Stephanus VI
Родено име Стефан VI
Папа од 22 мај 896
Папа до август 897
Претходник Папа Формоз
Наследник Папа Роман
Роден ?
?
Починал август 897
?
Други папи по име Стефан (појаснување)

Наводи уреди